Redukcja kosztów dzięki matom antypoślizgowym
Przede wszystkim w transporcie drogowym chodzi o bezpieczeństwo ładunku. W drugiej kolejności jest to również kwestia pieniędzy i kosztów. W oparciu o 240 tras transportowych rocznie, można zaoszczędzić około 32 000 euro, stosując nasze maty antypoślizgowe REGUPOL do zabezpieczania ładunku. Jak więc widać, nasze maty antypoślizgowe REGUPOL są używane z bardzo dobrych powodów. W naszym poniższym porównaniu można zobaczyć dokładne oszczędności związane z zabezpieczeniem ładunku matami antypoślizgowymi w porównaniu z zabezpieczeniem ładunku bez nich.
Konsekwencje nieprawidłowego zabezpieczenia ładunku
Nikt nie chce wypadków powodujących poważne obrażenia osób lub uszkodzenia mienia. Jednak manewry przyspieszania i hamowania, boczna siła odśrodkowa lub wibracje mogą generować siły prawie tak duże, jak rzeczywista waga samego ładunku. Niewystarczające zabezpieczenie ładunku jest przyczyną około 20% wszystkich wypadków w transporcie ciężarowym. Niebezpieczeństwa wynikające z nieprawidłowego zabezpieczenia ładunku można znaleźć w naszym opisie niewystarczającego i nieprawidłowego zabezpieczenia ładunku.
Podstawa prawna
Obecnie obowiązujące prawo stanowi, że załadowca i kierowca są prawnie zobowiązani do zabezpieczenia ładunku. Ponadto spedytor jest odpowiedzialny za bezpieczny i zdatny do ruchu drogowego załadunek. Kto ponosi odpowiedzialność w razie wypadku lub sytuacji awaryjnej, można dowiedzieć się z naszego szczegółowego opisu podstawowych wymogów prawnych.
Siły przyspieszenia podczas transportu
Ryzyko wynikające z niewystarczającego lub nieprawidłowego zamocowania ładunku jest często znacznie niedoceniane. Wynika to z faktu, że siły przyspieszenia w normalnych warunkach ruchu drogowego są prawie równe masie własnej ładunku. Nasz przykład obliczeniowy dla sił przyspieszenia w transporcie drogowym pokazuje, jak tarcie maty antypoślizgowej działa przeciwko siłom przemieszczania ładunku.